Strona 1 z 1

gaśnie przy przełączaniu z D na R

PostNapisane: Wt sty 27, 2015 10:04 pm
przez piotr12326
Witam moje pytanie dotyczy skrzyni automatycznej ASB w Hyundai Sonata 2.7 V6 z 2003 roku. Mianowicie podczas przełączania biegu z D na R spadają na chwilę obroty aż oświetlenie deski rozdzielczej przygasa a czasami zdarzy się, że auto po prostu zgaśnie. Dzieję się tak również przy przełączeniu z D na P. Problem ten ma miejsce jedynie podczas zatrzymania auta po kilkukilometrowej jeździe. Na postoju skrzynia zmienia ładnie. Nie dzieje się to za każdym razem jednak w ostatnim czasie coraz częściej po dłuższym postoju auta(np. po nocy) przy próbie przełączenia z D na R auto gaśnie. Auto posiada również instalacje gazową, jednak na benzynie również obroty spadają przy wbiciu wstecznego biegu. Oczywiście wszystko odbywa się z zachowaniem wszelkich reguł czyli auto jest całkowicie zatrzymane i na wciśniętym hamulcu lewarek zostaje przełączony z pozycji D na pozycję R spadają obroty i auto gaśnie.
Kolejna sprawa to poziom oleju w skrzyni. Na bagnecie znajduje się podziałka "Cold" oraz "Hot". Na zimnym silniku poziom oleju znajduje się w przedale "Cold". Natomiast na rozgrzanym i na pracującym silniku poziom oleju znajduje się dużo ponad stan "Hot". Czy w takim przypadku należy spuścić nadmiar oleju? Czy może to mieć związek z problemem gaśnięcia samochodu podczas zmiany biegu z D na R?

Re: gaśnie przy przełączaniu z D na R

PostNapisane: Śr sty 28, 2015 6:38 pm
przez admin
Witam

Trudno powiedzieć. Stan oleju i instalacja gazowa wiele mówi. Na wskazaniu Hot jak skrzynia jest rozgrzana poziom powinien znajdować się na jego podziałce. Nie powyżej. Ale czy to powoduje gaszenie gdy jest odpowietrznik w skrzyni? Raczej nie. A najpewniej to instalacja gazowa która zakłuca sygnał z przepustnicy bądź bezpiecznik przepaliła. Sprawdziłbym podstawowe elemnty.

Instalacja gazowa + automat to złe połączenie z racji stanu skupienia gazu. Trudno o prawidłowy z punktu widzenia komputera skrzyniowego odczyt.